Haberler

Enka Civata ve GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım da organize sanayi bölgeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Vahit Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya geldi.
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ VAHİT YILDIRIM, GTÜ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ'NDE KONUŞMACILAR ARASINDA YER ALDI..
Habertürk TV, "Bakış" isimli programın canlı yayını, 19 Aralık Çarşamba günü GOSB Konferans Salonundan gerçekleştirildi...
PTTKARGO ile birlikte; kurumsal kargo operasyonlarının daha spesifik, ekonomik ve maksimum fayda sağlayan bir modeli olan “OSB Bölge Çalışma Modeli” oluşturuldu, bu kapsamda, GOSB ile PTT arasında “GOSB-PTTKARGO Birlikteliği Çatı Protokolü” imzalandı.
Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekreteri (TATSO) Okan Özoğul, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Gebze Ticaret Odası yetkilileri ile birlikte 1 Kasım Perşembe günü GOSB'u ziyaret etti.
GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI VAHİT YILDIRIM: TÜRK EKONOMİSİNİN REFAHA KAVUŞMASININ TEK YOLU NİTELİKLİ ÜRETİM VE İHRACAT!
Özbekistan Cumhuriyeti Taşkent Valisi Jakhongir A. Artikkhodjaev ve beraberindeki heyet, 30.07.2018 tarihinde GOSB’u ziyaret etti.
Özbekistan Cumhuriyeti Buhara Valisi, Buhara Belediye Başkanı, Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu, Buhara Ekonomi Dairesi Başkanı ve Özbek iş adamlarının yer aldığı Özbekistan Buhara Ticaret Heyeti, 02.08.2018 tarihinde GOSB’u ziyaret etti.
GOSB Katılımcıları 28 Haziran 2018 Perşembe günü, Enka Civata İmalat ve San. Mam. Paz. A.Ş.’de bir araya geldi.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin de stratejik ortakları arasında yer aldığı zirvede, GOSB ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım da konuşmacılar arasında yer aldı.
Bir zamanlar kavgaların eksik olmadığı, kargaşanın kol gezdiği Gebze OSB’de istikrar yakalandı. Uyumlu kişiliğiyle bilinen Vahit Yıldırım, bütün katılımcıların desteğiyle üçüncü kez Gebze OSB başkanlığına seçildi.
18. yılına giren ve geleneksel hale gelen İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödül Töreni’ninde “Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü” GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’a verildi.
Yedi yıldır düzenlenen "Vizyon Anadolu Başarı Ödülleri" zirvesinde, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım "Sanayi ve Üretime Katkı Ödülü"ne layık görüldü.
OSBDER, GOSB ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, büyük sanayi kuruluşlarının kullandığı elektriğe 1 Nisan 2018'den itibaren gelecek yüzde 27’lik zammı değerlendirdi.
Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Enka Civata Fabrikasını ziyaret ederek çalışanlarla birlikte öğlen yemeği yedi.
Sponsorları arasında olduğumuz 8. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu...
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 14 Aralık Perşembe günü GOSB’u ziyaret etti.
GEBZE KAYMAKAMI MUSTAFA GÜLER İLE GEBZE CUMHURİYET BAŞSAVCISI CEMİL KUYU’NUN GOSB ZİYARETİ
TABA-AmCham'la yapılan işbirliği kapsamında GOSB şirketleri ABD pazarına açılacak. TABA Başkanı Ali Osman Akat, "Yaptığımız görüşmeler sonucu ABD pazarında 3 eyalet bize her türlü desteği vereye hazır" dedi.
Dayanıklı Tüketim Malları sektöründe faaliyet gösteren ENKA CİVATA İMALAT VE SAN. MAM. PAZ. A.Ş. Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanmıştır.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın meslek odalarına yaptığı “meslek liselerinin yönetimini devretmeye hazırız” çağrısına olumlu yanıt geldi. Organize Sanayi Bölgeleri Derneği, bu liselerin özel sektöre değil OSB’lere bırakılmasından yana.
OSBDER Başkanı Vahit Yıldırım, sanayicinin daha pahalı tarifeden elektrik almasına neden olacak Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ Taslağı’nın yaratacağı olumsuz sonuçlara dikkat çekti.
Sesim olur musun? GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, iş dünyasındaki cinsiyet ayrımcılığını ortadan kaldırmayı ve kadının çalışma hayatındaki yerini genişletmeyi hedefleyen Sesim Olur Musun projesini anlattı
Kadına şiddetin kanayan bir yara olduğunu, çözümün kadının eğitiminde ve istihdam edilmesinde olduğunu vurgulayan Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:
Ersin Özince “Sanayici Sohbetleri Toplantıları” kapsamında, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde GOSB Katılımcıları ile bir araya geldi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Vahit YILDIRIM TRT HABER Gece Bakışı Programında "Sesim Olur Musun" Projesini değerlendirdi.
OSBDER Başkanı Vahit Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın büyütme kararı aldığı OSBÜK’ün delege yapısının mutlaka değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, “OSBÜK delegesi olan kişilerin mutlaka OSB sanayici olması gerekir.
"SESİM OLUR MUSUN?" PROJESİNE GOSB'DA DÜZENLENEN PANEL İLE BAŞLANDI
OSBDER ,Gebze OSB ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım: Yeni Sanayi Devrimine karşı politikasızlık beni panikletiyor.
GOSB, yurtdışı yatırımları projesi kapsamındaki temaslarını sürdürüyor.
GOSB Katılımcıları ASELSAN A.Ş.’yi ziyaret etti.
RT Başkanı ve Türk sanayi bölgesi "Gebze" başkanı Vahit YILDIRIM Tataristan'da bir sanayi bölgesi yaratma olanakları üzerinde görüştü
Enka Civata , GOSB ve Organize Sanayi Bölgeleri Derneği (OSBDER) Başkanı Vahit Yıldırım, kurlardaki yükseliş, bazı sektörlerde meydana gelen sıkıntılar nedeniyle zorda kalan sanayicinin simsarların ve kuyumcuların eline düştüğünü söyledi.
Türkiye'de üretimin kalbi olarak nitelendirilen Organize Sanayi Bölgeleri, Üretim Reformu Paketi ile güçlendirilirken, 2016 yılı Mart ayında yeniden yapılandırılan KGF'nin sağladığı finansman imkanları da OSB'lerin elini rahatlattı.
GOSB Katılımcıları, 20 Eylül 2017 Çarşamba günü TAYAŞ Gıda San. ve Tic. A.Ş.’de bir araya geldi.
GOSB ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, Mevlana Hoşgörü, Barış, Kültür ve Sanat Derneği’nin düzenlediği “3. Mevlana Hoşgörü ve Barış Ödülleri” töreninde, “Meslek Onur Ödülü”nü aldı.
Gebze OSB ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, gündemdeki sıcaklığını koruyan “yerli otomobil” ile ilgili kritik bir soru sordu: Bu otomobili biz mi kullanacağız, dünyaya mı satacağız?”
Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
GOSB Sanayici Sohbetleri Toplantısı 23 Ağustos 2017 Çarşamba günü Colgate-Palmolive Temizlik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.’de gerçekleştirildi.
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün yılın en iyi üniversite rektörü ödülünü aldı.
Bir dizi ziyaret ve toplantılar için Gebze’ye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde Kocaeli OSB’lerinin Başkanları ile biraraya geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mart 2017 tarihinde, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde GOSB katılımcıları ile bir araya geldi.
GOSB’da faaliyet gösteren sanayicilerin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştığı, yönetimden beklentileri ile bölgede hizmet kalitesinin daha üst seviyeye çıkarılması için görüşlerini ifade ettiği...
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Vahit YILDIRIM ATV Ana Haber Bülteninde Organize Sanayi Bölgelerindeki İş İmkanlarından Bahsetti..
VAHİT YILDIRIM "Yılın Sanayi ve Üretime Katkı Ödülü" ne Layık Görüldü.
Şubat ayı olağan toplantılarını Gebze Ticaret Odası’nda gerçekleştiren TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, GOSB’u da ziyaret ettiler.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şekerci ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, 3 Şubat Cuma günü, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.
İtalya Ticaret Ateşesi Maria Trinchieri ve İtalya Ticaret Ajansı Direktörü Aniello Musella 31 Ocak 2017 tarihinde GOSB’u ziyaret etti.
Birçok dalda ödül verilen organizasyonda, GOSB ve Enka Civata Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, “Yılın Sanayi ve Üretime Katkı Ödülü”ne layık görüldü.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) aracılığıyla ülkemize bir dizi ziyarette bulunan Arnavutluk Ekonomik Kalkınma, Turizm, Ticaret ve Girişimcilik Bakanlığı yetkilileri GOSB’u ziyaret etti.
Tataristan Cumhurbaşkanlı- ğı’ndan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım başkanlığındaki Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) heyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov tarafından kabul edildi.
Yapılan ziyarette GTÜ bilim heyeti, GOSB yönetim kurulu başkanı Vahit YILDIRIM ve çalışanlarına GTÜ'de yapılan bilimsel faaliyetler ve projeler konusunda bilgiler verdi.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nin Tataristan’a kuracağı OSB için protokol imzalandı.
30 yıl, dile kolay 30 yıl… Acısıyla, tatlısıyla 30 yıl... GOSB’un 30 yıllık serüveni film karelerinde yeniden hayat buldu ve organizasyona katılanlar anılarına bir yenisini daha eklediler.
Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti’nde Türk Organize Sanayi Bölgesi’nin açılması planlanıyor.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, yılda ortalama 6,5 milyar dolarlık ihracat, 4 milyar dolarlık da ithalat gerçekleştirdiklerini belirterek, “Katma değerli üretime bakarsak biz Türkiye'nin en büyüğüyüz” dedi.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, "GOSB, Türkiye’de örnek model olmuş, ilklerin organize sanayi bölgesidir.